Ειδήσεις

Προβάδισμα ο Δούκας

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε εκτός έδρας ο Δούκας απέναντι στην ΑΕΚ στον τρίτο Τελικό της Stoiximan Futsal Super League. Στην τρίτη θέση ο Ερμής

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε εκτός έδρας ο Δούκας απέναντι στην ΑΕΚ στο πλαίσιο του 3ου Τελικού της Stoiximan Futsal Super League. Η σειρά των τελικών βρίσκεται πλέον στο 2-1 υπέρ της ομάδας τou Γιάννη Μοστριού, με τους κιτρινόμαυρους να καλούνται να κάνουν μπρέικ στον 4ο τελικό, ώστε να επιστρέψουν τη σειρά στο Καματερό για τον 5ο και τελευταίο αγώνα.

Ο Τσίνας σημείωσε χατ τρικ, ενώ ο Πάνου σκόραρε για την ΑΕΚ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 1-0 στο ημίχρονο, διπλασίασαν τα γκολ τους στα πρώτα λεπτά του β' μέρους, μείωσε η Ένωση και πέτυχαν τρίτο γκολ στη συνέχεια, κλειδώνοντας τη νίκη.

Εξάλλου, ο Ερμής Ζωγράφου νίκησε με 7-2 την Κόμπρα και έκανε το 3-0 στις νίκες, κατακτώντας την 3η θέση στο πρωτάθλημα. Χατ τρικ έκανε ο Τσέπας, ενώ παιξαν αρκετά οι Ζόμπολας, Γεωργογιαννης, Τσέλιος από το εφηβικό που αναδείχθηκαν Κυπελλούχοι.