Ειδήσεις

Πρώτη στην κανονική περίοδο η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ νίκησε 7-1 τον Ηνίοχο και εξασφάλισε την πρωτιά στην κανονική περίοδο, ενώ ισόπαλο 1-1 έληξε το Δούκας - Παναθηναϊκός

Η ΑΕΚ κλείδωσε την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με 7-1 στο κλειστό του ΔΑΪΣ του Ηνίοχου, εξασφαλίζοντας το πλεονέκτημα της ισοπαλίας στο νοκ άουτ σε προημιτελικά και ημιτελικά.

Δυο γκολ με πέναλτι έβαλε ο Θανασάι, από ένα σκόραραν οι Ντάτης, Σκουτέλης, Δελλαπόρτας και Ασημακόπουλος, ενώ ο Μπελτσίδης έβαλε ένα αυτογκόλ. Ο Αλεξόπουλος σκόραρε για τον Ηνίοχο.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι ανάμεσα στον Δούκα και τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του ΔΑΪΣ, με τις δυο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 1-1. Στο 30' ο Φλώρος άνοιξε το σκορ για τον ΑΣΕΔ και ισοφάρισε με πέναλτι ο Παούρης δυο λεπτά αργότερα.